Nu startar vi!

Nu startar vi!

5 maj, 2021 Okategoriserade 0

Efter genomgången utbildning till hundinstruktör och hundpsykolog är jag nu taggad på att komma igång och aktivera er och era hundar med diverse kul sysslor. Först ut blir två kurser: en kurs i den nya spännande sporten hoopers och en kurs i dog parkour, som är olika balansövningar som din hund kan göra precis var som helst, exempelvis på era promenader. Eftersom Vittsjö hundförening har varit till stor hjälp under det gångna året så kör vi på i deras fina hundhägn i Vittsjö. Första kursen, hoopers, börjar lördagen den 3/7 och dagen efter är det dags för parkourkursen.

Flera andra spännande kurser och aktiviteter är planerade! Kolla här på hemsidan eller på vår kommande Facebook-sida, för mer info.

Behöver du personlig hjälp med din hund? Då är det bara att höra av sig. Jag är utbildad på att behandla flera olika vanliga problem som hundägare ofta stöter på.